TARİHÇE

Anasayfa Bursa Fan Club Tarihçe

1992 yılında, ağırlıklı olarak futbolcu üyelerin, birlik, beraberlik ve dayanışma amacıyla kurduğu Bursa Fan Kulüp Derneği, günümüzde Bursa için çalışan bir proje ve fikir kulübü olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bursa Fan Kulüp Derneği, bir şehir adına kurulmuş olan ve bulunduğu şehre eğitim, sağlık, çevre, kültür, spor, sosyal yardımlaşma gibi neredeyse tüm alanlarda katkıda bulunup projeler üreten ve uygulayan, belki de ülkemizin tek dernek durumundadır.

“Okul Yapamıyorsan Sınıf Yap”sloganı ile, Çukurca Mahallesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul yaptırıp faaliyete geçiren ve bu okullara her zaman desteğini veren Bursa Fan Kulüp Derneği, Minikler Futbol Turnuvası, U 16 Ulusal ve Uluslararası Futbol Turnuvaları düzenleyerek, “Kirvem Mehmetçik Olsun” sloganı ile imkanı olmayan ailelerin çocuklarına sünnet şölenleri düzenleyerek, her yaşta çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaktadır.

“Uyuşturucuya Hayır” kampanyası ile emniyet müdürlüğümüzle birlikte, okullarda gençlerimizin bu illete bulaşmamaları için toplantılar düzenlenmektedir.

Ağaç dikme kampanyası başlatarak Bursa’da kendi adına bir orman oluşturulması, refüj ağaçlandırma faaliyetleri ile çevreye ve yeşile verilmesi gereken önem konusunda hep öncü olmuştur.

Ramazan aylarında, Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerimizin köylerinde ihtiyaç sahiplerini önceden tespit edip yardımlarda bulunarak, daha sonra tüm köy halkı ile birlikte iftar yemeklerinde birlikte olarak sevgi, hoşgörü ve paylaşmanın mutluluğunu yaşadık.

Üyelerinin tamamı Bursaspor üyesi olup, Bursasporumuza her konuda desteğimizi sürdürürken, kombine biletler, Büyükşehir Belediye Stadyumunda Bursa Fan Kulüp Derneği adına loca alarak diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmaya çalıştık.

Bahçeşehir Üniversitesi ile “Kentlilik Kültürü ve Bilinci Sertifika Programı” düzenleyip, “Bursa’da doğan ve doyan Bursalıdır” diyerek Bursamızda yaşayan herkesin şehrine sahip çıkmasını amaçladık.

“Bursa Hak Ediyor” sloganı ile çalışan, üreten, ihraç eden, ülkemiz ekonomisindeki sıralamada 4. olup ama bir türlü merkezi bütçeden büyük yatırımlar konusunda yeterli payı alamayan Bursamızın, hızlı tren ve yük treni taşımacılığına bir an önce geçmesi gerektiğini, Ankara’da görev yapan Bursa milletvekilleri, bürokratlar ve geniş katılımlı davetliler huzurunda bir kez daha vurguladık.

Tüm bunları ve burada yazamadığımız birçok faaliyeti, Bursa’da yaşayan hepimizin aidiyet duygusu merkezine payitaht şehir Bursa’yı koyup, şehrine, vatanına bayrağına bağlı bireyler olarak sevgi, saygı ve hoşgörü içinde çalışıp üretmemiz ve mutlu bir şekilde birlikte yaşamamız adına gerçekleştirdik. Daha nice faaliyetlerde buluşmak üzere…Geçmiş Dönem Başkanlarımız