BAŞKANIN MESAJI

Anasayfa Bursa Fan Club Başkanın Mesajı

Bursa Fan Club’ın çok kıymetli Genel Kurul Üyeleri, Değerli oylarınızla seçtiğiniz 19. dönem yönetim kurulu adına sizleri saygılarımızla selamlıyor ve bizlere gösterdiğiniz teveccühten dolayı teşekkür ediyorum.

İnşallah bu teveccühe layık olmaya çalışacağız.

Bursa Fan Club, 30 Senedir Payitaht Şehir Bursa’ya ve Ülkemize Hizmet Ediyor…

Birçok faaliyetin öncüsü olduk…

Bursa Fan Club o zamanki yerel yönetimler ve kamunun işlerinden bazılarını dernek çatısı altında yapmış ve Bursa’mıza kazandırmıştır.

Mahallelerde oyun parkları, nikahsız çiftlerin evlendirilmesi, damat hamamı, aşure ikramları, dağ bölgesinin sosyal yapısına uygun yardımlaşma faaliyetlerimiz, “İlkokul Yapamıyorsan Sınıf Yap” kampanyamız ve Çukurca ilköğretim okulumuz, hatıra ormanımız, kader mahkumları ile Adalet Bakanlığı ,Bursa Başsavcılığı futbol organizasyonumuz , olgunlar, balkan futbol turnuvalarımız, aşevleri kurulması, evlad-ı fatihan olan balkan topraklarına okul, cami yaptırılmış olmasının yanı sıra bir çok etkinliğe katkı sağlanması, Bursa’da hastanelere çeşitli okullara yardım ve destekler verilmesi ile daha pek çok yardımlarla karşılıksız fayda ve desteklerde bulunduk.

Bu çalışmalar, her birisi branşında çok başarılı ve uzman isimlerden oluşan genel kurul üyelerimizin birlik ve beraberlik içinde “Ben” Değil “Biz” yaklaşımıyla gerçekleştirilmiştir.

Bursa Fan Club kurulduğundan bu yana 128 üyeye sahip oldu.

Birçok arkadaşımız siyasi partilerde, belediye meclislerinde, Bursaspor’da, Btso’da ve sivil toplum kuruluşlarında başkanlık, yönetim kurulu üyeliği, yapmaktadır. Kısacası BFC üyeleri hep Bursa’yı yönetenler arasında yer almıştır.

Bu arkadaşlarımızdan bazıları yaşları gereği veya kendi kararlarıyla derneğimizden ayrılmış olsalar da gönül bağımız hala daha devam etmektedir. Tabiki de hakkın rahmetine kavuşmuş olanlarada da Allah’tan rahmet diliyorum.

Bursa büyüdü. Aş-İş memleketi oldu. 3 milyon nüfusu geçtik.

Şu anda gerek vekillerimiz gerekse başkanlarımız üzerlerine düşeni iyi yapma çabasındayken, nüfusun artması, göçlerin hızla devam ediyor olması ve Bursa’ya her yıl ortalama 80 bin kişinin gelmesi ve genel bütçeden olması gerekenden daha az pay alınması bizleri çaprazda bırakıp, yerelde yönetenleri ve biz yaşayanları gerçekten zorlamaktadır.

Bu anlamda Bursa’mız gelecek için daha iyi planlanmalıdır.

Bursa, şehirler yarışında uluslararası platformda dünya şehirleri ile turizmden tarıma, tarih ve kültürden sanayiye kadar yarışabilecek birçok misyona ve kabiliyete sahiptir.

Bunları değerlendirmeliyiz. belki de bunlar için özel çalışma grupları kurmalıyız.

Mesela, 1326-2026 bağlamında fethinin 700. yılında Bursa’yı önümüzdeki 6 senede çok iyi planlamalıyız. Bu konuda Mülki İdari Amirimiz olarak sayın Valimiz ve Şehremini olan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve şehrimiz iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası’nın, Bursa Ticaret Borsası’nın ve Besob’un yapacağı her faaliyette destek vereceğimizi ve yanlarında yer alacağımızı bilmelerini isterim.

Bu dönemdede ayrıca

Yerelde Ulaşım:
Metro Hatları İlavesi
Yeni yatay ve dikey yolların planlanması
Parket ve devam et modeli metrolara katlı otopark alınması

Ulusalda Ulaşım :
Hızlı Tren ve sanayi taşımacılığı için yük treni doğu ve batı otogarın tahsis ve taşınması

Uluslararası Ulaşım :
Havalimanı Planlaması
Buttimde Uluslararası fuar organizasyonu için yapıların modernizasyonu

Biz Bursa için elimizden gelen maddi ve manevi özveriye her zaman olduğu gibi hazırız.
Dernek faaliyetlerimize geçmişten aldığımız onurlu bayrağı aynı çizgi ve aynı istikamette daha yukarıya taşımaya ve dalgalandırmaya devam edeceğiz, bunu hep birlikte başaracağız.

Çünkü biliyoruz ki, iyi bir gelecek bırakmak için planlı disiplinli ve daha çok çalışmalıyız. bunun için de aktif üye sayımızı arttırmak istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlarken şahsıma ve yönetim kurulumuza gösterdiğiniz teveccüh nedeniyle sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Genel Kurul toplantımız derneğimize ve Bursa’mıza Hayırlı Olmasını diliyorum.